koučování s prvky arteterapie

Osobní příběh
Domluvit termín

Čeká Vás jemná práce s emocemi a účinný způsob, jak přetavit napětí a stres na smysluplnou energii, kterou využijete pro sebe nebo svou práci. 

Dozvíte se více o hodnotě, kterou přinášíte do vztahů, zvýší se Vaše sebedůvěra, která pozitivně ovlivní Vaši rodinou a pracovní pohodu.

Naučíte se lépe komunikovat svoje potřeby a tím snížíte počet konfliktů ve svém životě. Dovolíte si plnit své sny a žít život v radosti.

“Osobní rozvoj je poznávání sebe sama a cesta k příběhu, který chceme opravdu žít.”

– Kateřina Hefny

Váš osobní příběh

Většina z nás vede automatický život a málokdy přemýšlíme nad tím, proč děláme věci, které děláme. Hodně z těchto činností nám přijde velice racionálních a rozumných. A tak je to přece v pořádku.
Stejně tak mým klientům. Jejich život je skládačkou užitečných rozhodnutí, které udělali a mysleli si, že dělají to nejlepší pro sebe, svoji rodinu nebo báječnou kariéru. Jenže v určitý moment jim došlo:

že už se delší dobu necítí tak skvěle
• že jim činnosti, které dělají přestávají dávat smysl
• že by chtěli dělat věci jinak, ale vůbec netuší jak to zařídit
• že se vlastně vůbec neznají a chtěli by více poznat sami sebe
• že by si přáli mít více času na činnosti, které jim dělají radost
• že chtěli své vychovat děti jinak než jejich rodiče vychovávali je, ale přesto dělají stejné “chyby” a neví, jak mít s dětmi dobré vztahy

A tenhle výčet je jen malým výletem do hlav mých klientů. Hlava – zejména myšlenky v ní mají velkou moc řídit naše životy a ovlivňovat to, jak se cítíme. Moji klienti vědí, že oni sami jsou strůjci těch myšlenek a uvědomují si, že je potřeba něco udělat – začít třídit obsah svých hlav. Bohužel už vyzkoušeli hodně metod a mají za sebou třeba i finančně náročnou seminářovou turistiku, ale stále “jim nic nepomohlo”.

Jsou už z toho všeho trochu nešťastní, možná shlédli i nějaké esoterické kejkle a přesto všechno se jim prostě nedaří prožívat radost, mít čas na rodinu nebo práci, která je baví. A tak žijou dál svoje životy v akvárku plném teplé vody, kde je jídlo a příjemné prostředí, čisto, ale po pár tempech vždycky narazí na neviditelnou stěnu, která je vrátí zpátky tam, kde už byli.  Moji klienti cítí, že se potřebují dostat ven. Jinak se pomalu a jistě uvaří zaživa. Chtějí opustit tu klec, do které se sami zavřeli a vědí, že klíč mají jen oni.

Pomáhám klientům

 

 skat nadhled nad konkrétní situací,
• představít si a najít prostor pro změnu čehokoliv,
• poznat, kde jednají automaticky na úkor sebe,
• objevit nové možnosti řešení v situacích, které jsou pro ně složité,
• objevit nové zdroje pro potěšení a radost v životě.

Prostě a jednoduše – naše hlava ví jen to, co se naučila a to stále opakuje dokola. Je třeba povolat duši a hledat kdo jsme a proč, rozpomenout se na naše srdeční záležitosti, které jsme pod vrstvou racionality odsunuli do pozadí našich životů. Osobní příběh pomáhá dostat naše touhy a potřeby do centra pozornosti a vytvářet cestu k jejich naplnění.

Osobní příběh je přímo vytvořen pro pozvolnou práci se sebou samým, krok za krokem bez dramat a zázraků na počkání. Neříkám, že to bude lehká cesta. Ale zaručuju, že budu Vaším parťákem a nedovolím, abyste slevili ze svých přání nebo snů.

Cena za konzultaci: od 1.200 Kč/60 min.

Založila EMU a v roli ředitelky inspiruje tým špičkových lektorů k naplňování vize vzdělávacího studia, které pomáhá zlepšovat úroveň vzdělávání v ČR a nabízí kvalitní seberozvojové programy vedené odborníky a profesionály.  

Po studiu Andragogiky a personálního managementu na Univerzitě Palackého si uvědomila, že budoucnost nás všech je plná změn a nikdy nekončícího učení. Začala pracovat s lidmi v českých i mezinárodních firmách a od té doby již 20 let pomáhá nacházet rovnováhu a spokojenost v životě svých klientů, ať už je na cestě životem potká cokoliv.

Smyslem její práce je nacházet způsoby, jak přinášet lepší výsledky s menší vynaloženou energií a tvořit prostředí, kde je radost učit se a pracovat.

Metody, jak procházet efektivně změnou si osvojila v roce 2005 v certifikovaném koučovacím výcviku. Ze zkušeností, které má s prací s klienty poznala, že samotné koučování na změnu někdy nestačí. Její uměleckou duši oslovila arteterapie, která rozvíjí lidský potenciál prostřednictvím výtvarného projevu a akceleruje tak užitek koučování pro klienta.

Díky arteterapii se jí daří vytáhnout na světlo i nevědomé motivy, které většinou stojí za opakujícími se nezdary. Velkou část svého pracovního času stojí po boku svých klientů a jako parťák s nimi tvoří jejich novou a smysluplnou budoucnost.

V EMĚ je také lektorkou seberozvojových a tvůrčích dílen pro děti a dospělé. Již 6. rokem vede jedinečný kurz Splašené nůžky, který proměňuje obyčejnou krejčovskou dílnu v podpůrnou skupinu, kde dívky ve věku 8 – 14 let nacházejí bezpečný a otevřený prostor pro tvorbu a zároveň sdílení a objevují svoje hranice i sebevědomí.

Kateřina Hefny

ředitelka vzdělávacího studia EMA, andragog, systemický kouč

Náš blog

Kolik let máte zpoždění?

"Tak schválně? Už vás někdy napadlo spočítat, kolik času uplynulo, zatímco jste odsouvali sami sebe nebo svoje sny do pozadí? Například mě ta věta z titulky ještě před pár lety nepřipadala nijak divná (..je to vlastně už asi 20, ale v mým věku už se tomu říká pár )....

Tak vám už to taky skřípe…?

Za poslední rok se kolem mně rozvedlo nebo rozešlo spousta párů. Tolik, že jsem podlehla dojmu, že jsou letos všichni obětí davového šílenství. A možná, že na tom něco bude.  Tenhle článek obsahuje jednoduchý návod, jak se vyhnout nejčastější chybě, kterou lidi...

Zatrpklá nebo život ?

Proč uklízet jen doma? Vyházejte co vám neslouží i ze svý hlavy.   Téměř každá žena má období, obvykle ve středním věku, kdy nastane čas udělat jedno z nejdůležitějších rozhodnutí ohledně jejího budoucího života. Zda bude zatrpklá, nebo ne.    Často se to děje na...

Život jako chůze po laně

  aneb jak to celý ustát a nepadat na zem     Možná už jste to taky viděli. Myslím provazochodce hodně zblízka. Mě se to stalo nějak takhle:   Plavu si v krásném jezeře mezi skalami, z dálky lesa se ozývají hlasy pěších turistů, všude kolem jen...

dětí

Firem

sezóna

dospělých

Napište nám

Adresa:
EMA Poděbrady, z.s.
Lidická 12
290 01 Poděbrady

Telefon: 723 442 345

E-mail: info@emapodebrady.cz

Číslo účtu: 115-2126650227/0100