Domů » Jak vybrat kurz AJ v EMĚ?

Podle čeho vybrat kurz angličtiny pro Vaše dítě?

Aktuálně je možné se již přihlašovat do kurzů na školní rok 2018/2019, s přihláškou neváhejte, rychle se plní a v září zbývají jen poslední místa !!!

Vy své dítě znáte nejlépe. Níže jsou jen orientační body, které Vám pomůžou s výběrem toho pravého kurzu právě pro Vaše dítě. Děti netestujeme, ani je nepřipravujeme k žádných certifikátům. Chceme, aby děti měly angličtinu rádi, nebály se mluvit s cizinci a v 15 letech, aby byly připravené vyrazit do světa. Třeba na další studia…

Angličtina pro děti 4 – 6 let

Vhodné pro děti, které úplně začínají s angličtinou nebo měly angličtinu třeba ve školce. Spodní věkový limit je pro nás velmi závazný, neakceptujeme mladší děti než 4 roky v době nástupu do kurzu. Naopak pokud máte třeba 2 sourozence ve věku 4 a 6,5 – 7 let, zvažte, zda pro Vás nebude lepší dát oba do jednoho kurzu. Jistě oceníte snadnější logistiku. Výuka probíhá hravou formou a písničkami, které jsou doprovázené na klavír a ukulele. Děti musí v být době nástupu do kurzu schopné zvládnout výuku bez asistence. Nicméně přítomnost maminek je možná!

Angličtina pro děti 6 – 9 let

Vhodné pro předškoláky a školní děti, přičemž spodní věková hranice je striktně daná, je možné vyjimečně akceptovat i 10-leté dítě, které má třeba sourozence nebo kamaráda a Vy víte, že se nebude cítit jako mezi „prťaty“, přeci jen děti začínají své složitější období 😊 Je dobré pokud děti mají již minimálně 1-2 roky angličtiny za sebou, je to dobré hlavně pro ně, protože výuka s tím počítá, že děti už znají základní pokyny. Pokud takové základy dítě nemá, bude to pro něj složitější, s tím je třeba počítat, stejně tak, jako s případnou nechutí v počátcích kurzu. Pro tyto případy spíše doporučujeme začít s Art & English, kde se dítě tak trochu schová za obrázek, nicméně velice dobře se základním pokynům naučí. Cílem kurzu je objevování angličtiny, vytvoření kladného vztahu a dobrých základů pro další systematičtější výuku.

Angličtina pro děti 9 – 12 let

Angličtina pro děti, které jsou ještě hravé a nemají za sebou tolik práce v angličtině. Například 2 roky v ZŠ, ještě nemají takovou slovní zásobu, ale už umí použít jednoduché věty, rozumí i složitějším pokynům, zareagují na anglicky položenou otázku v angličtině. Věková hranice není striktně daná, záleží na zkušenostech s AJ a stupni vývoje, ve kterém se nachází.

Angličtina pro děti 10 – 15 let

Vhodné pro školní děti, které již absolvovaly min. 3 – 4 roky s angličtinou např. ve škole nebo v jiných kurzech. Jde o systematickou výuku plynulé angličtiny a gramatiky. Děti musí být v době nástupu do kurzu schopné se domluvit v základních větách na běžná konverzační témata. Cílem tohoto kurzu je plynulá znalost angličtiny, což se daří cca po 2 – 4 letech docházky, dle schopností studenta.

 

Art & English 6 – 12 let

Vhodné pro předškoláky a školní děti, přičemž spodní věková hranice je striktně daná, je možné vyjimečně akceptovat i 13leté dítě, které má třeba sourozence nebo kamaráda a Vy víte, že se nebude cítit jako mezi „prťaty“, přeci jen děti jsou ve složitějším období 😊 Není nutná předchozí znalost ani zkušenost s angličtinou. Tento kurz je vyloženě vhodný pro děti, které mají rády tvoření a výtvarku, přičemž se přirozeně naučí základním pokynům. Naopak děti, které již mají zkušenost s angličtinou se dále rozvíjejí v základních konverzačních schopnostech. Cílem kurzu je získat pěkný vztah k angličtině, rozvíjet tvořivost dítěte a naučit se základní konverzaci v běžných tématech. Tento kurz je vhodný jako podpora systematické výuky ve škole.

Art & English 10 – 15 let

Vhodné pro školní děti, které již mají základní konverzační dovednosti a chtějí se rozvíjet v obou činnostech – angličtině i výtvarce najednou. Jde o vyloženě konverzační lekci spojenou s velice zajímavým výtvarným obsahem. Děti si užijí oboje. Nahodile probíhá gramatika, podle schopností vytvořené skupiny, ale není to cílem. Tento kurz je vhodný jako podpora systematické výuky ve škole. Cílem kurzu je přirozeně vytvořit základ pro plynulou konverzaci v angličtině.

Podmínky vzdělávání a ceník EMA jsou k dispozici zde.

Přejít na rozvrh a přihlásit se